Главная » Молитвы » Молитвы о исцелении от недугов телесных

Молитва при слепоте или иной болезни глаз. Благоверному царевичу Димитрию, Угличскому

Тропарь, глас 4

Царскую диадиму обагрил еси кровию твоею, Богомудре мучениче, за скипетр Крест в руку приим, явился еси победоносец, и жертву непорочну Владыце принесл еси себе: яко бо агнец незлобив, от раба заколен еси. И ныне, радуяся, предстоиши Святей Троице. Молися о державе сродников твоих богоугодней быти и сыновом Российским спастися.

Молитва

О преславный и дивный в чудесех, красото мучеников, страстотерпче царевичу княже Димитрие! Скоро предстани Небесному Царю и мученическия твои руце о нас, грешных, молебне к Нему простри, яко имеяй дерзновение велико: сохрани же твоими молитвами град сей, и вся грады и веси православныя, и Святейшаго Патриарха Алексия, и преосвященныя митрополиты, архиепископы, епископы и весь священный чин церковный, и в палате братию нашу, и вся православныя христианы; всех нас приими во твое заступление, и от всех бед и зол избавляя, и от нашествия видимых и невидимых борющих нас врагов свобождая, и тех всяк навет и злохитрство погубляя и отгоняя; таже прегрешений наших прощение испроси, и в век будущий Небеснаго Царствия нас сподоби, и спасенных Богу представи, благодатию и человеколюбием Господа и Спаса нашего Иисуса Христа, Емуже честь и поклонение подобает, ныне и присно и во веки веков. Аминь.